Skip to main content

Czym jest CHEFIK?

Edukacja techniczna (STEM) dla Twojego dziecka

„Chefik” to przemyślany, 4-letni program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Składa się z cyklu zajęć zajęć pozwalających dzieciom zrozumieć zjawiska zachodzące w otaczającym je świecie. Zajęcia oparte są na doświadczeniach i eksperymentach z zakresu chemii, fizyki informatyki, biologii, elektroniki i robotyki, które są wykonywane zarówno przez prowadzącego jak i uczniów. Program Chefik wpisuje się w interdyscyplinarny nurt edukacji STEM lub STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, Arts, Maths).

Unikalność naszych zajęć polega na spójnosci i powiązaniu pomiędzy tematami poszczególnych spotkań, dzięki czemu wiedza, którą zdobywają dzieci jest prezentowana poprzez różne ćwiczenia i łatwo utrwalana. Innymi słowy, jest to spójny program edukacyjny a nie zestaw różnych eksperymentów.

Inspiracja

 

Czy ja też składam się z takich drobnych cząsteczek jak woda? Dlaczego płomień świeci? Jak długo będzie istnieć Ziemia? Skąd bierze się prąd? Jaka jest temperatura na Słońcu?

Nauka

 

CHEFIK to oparty o doświadczenia i eksperymenty program edukacyjny nurtu STEM (Science, Technology, Engineering, Maths) skierowany do dzieci w wieku 4-12 lat.

Zabawa

 

Poprzez zabawę, eksperymenty i samodzielnie wykonywane doświadczenia CHEFIK wprowadza dzieci w świat fizyki, chemii i nauk technicznych.

“Czy ja też składam się z takich malutkich cząsteczek jak woda?”

Dlaczego „Chefik”?

Nasz program edukacyjny powstał jako odpowiedź na potrzebę uzupełnienia edukacji naszych dzieci. Typowy program nauczania bazujący na podręcznikach pomija niestety najważniejsze z punktu widzenia poznawczego doświadczenie jako podstawową metodę zrozumienia otaczającego nas świata, które uwalnia kreatywność naszych dzieci.

Program Chefik stara się kreatywność pobudzać, uczyć dzieci podstaw abstrakcyjnego myślenia i budować spójny, solidny fundament dla dalszej edukacji uzupelniając standardową wiedzę o element poznania poprzez doświadczenie. Nie ma nic bardziej przekonującego o skuteczności naszego nauczania niż 5-latek zadający pytanie: Czy ja też składam się z takich malutkich cząsteczek jak woda?

CHEFIK ORGANIZUJE

zajęcia edukacyjne dla dzieci

Zajęcia edukacyjne przygotowane są dla dwóch grup wiekowych – 4-6 lat oraz 7-12 lat. Wynika to z konieczności dostosowania języka przekazu, który musi być dobrany odpowiednio do grupy wiekowej.

więcej..
naukowe urodziny i pikniki

Jeśli Państwa dziecko lubi „robić coś z niczego” i ma w sobie żyłkę małego człowieka zainteresowanego ciekawymi zjawiskami, eksperymentami i cechuje się szeroko rozumianym głodem wiedzy, to urodziny z Chefikiem wspaniale odpowiadają na te potrzeby dziecka.

więcej..
Pokazy i demonstracje

Pokazy i demonstracje naukowych doświadczeń prowadzone są na indywidualne zamówienia klientów oraz w ramach różnych wydarzeń. Zazwyczaj towarzyszy im część doświadczalna, kierowana głównie do dzieci, które samodzielnie mogą przeprowadzać bezpieczne eksperymenty.

więcej..